Dożynkowy Kiermasz Książki

Wrzesień jest miesiącem związanym z uroczystymi obchodami Święta Plonów czyli dożynek. W naszej gminie tegoroczne dożynki odbyły się 15 września w Wiązownie. Nieodłącznym elementem każdej gminnej uroczystości jest popularyzacja czytelnictwa i promocja książek. W tym roku biblioteka gminna zorganizowała kiermasz książek nowych i używanych.

Można było nabyć książki  Wydawnictwa “IBIS” po bardzo atrakcyjnych cenach, jak też kupić książkę używaną za tzw. “przysłowiową  złotówkę”. Większość stanowiły pozycje dla dzieci i młodzieży. Stoisko z książkami cieszyło się dużym powodzeniem tym bardziej, że chętne dzieci  mogły wspólnie z bibliotekarkami Panią Marzenką Kopka i Panią Dorotką Milewską wykonać kolorową zakładkę do książki.

Teresa Naperty