Święto Pluszowego Misia

Dnia 23 listopada w bibliotece w Wiązownie obchodziliśmy święto pluszowego misia. Z tej okazji  zaprosiłyśmy do biblioteki dzieci z drugiej klasy szkoły podstawowej ze swoją wychowawczynią  Panią Lidią Skorupka. 14 października minęła 86 rocznica urodzin Kubusia Puchatka, a 25 listopada to  Światowy Dzień Pluszowego Misia – 110 rocznica powstania tej popularnej maskotki. Dzieci przyniosły ze sobą swojego ulubionego misia.

Szczególną uwagę poświęciliśmy Kubusiowi, gdyż jest to ulubiona lektura wszystkich dzieci. Miś o niewielkim rozumku, ale ogromnym serduszku,  to coś więcej niż zwykła pluszowa zabawka – to prawdziwy przyjaciel. W Polsce książki o Kubusiu i jego przyjaciołach “Kubuś Puchatek” A. Milne, znane są dzięki tłumaczeniu Ireny Tuwim. Mimo tego, że od omawiania lektury upłynęło trochę czasu, dzieci wykazały się świetną znajomością lektury. Z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania  związane z bohaterami książki. Obejrzały piękne, kolorowe książeczki o misiach i z zaciekawieniem wysłuchały kilku opowiadań z książki Czesława Janczarskiego “Gromadka Misia Uszatka”. Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały słodkie upominki, wykonane zostało  pamiątkowe zdjęcie, a chętnych zaprosiłyśmy do udziału w konkursie pt. “Portret mojego misia”.

Oto wyniki konkursu:

I  miejsce   –  Bronikowska Emilka
II  miejsce   –  Izdebska Natalka i Witan Patryk
III  miejsce   –  Jeżewska Wiktoria i Zgutka Agatka

Zwycięzcy konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy.
Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty