Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Dotacja na zakup książek

Na półkach naszych bibliotek publicznych czytelnicy mogą znaleźć nowe pozycje. Ich zakup był możliwy dzięki dotacji w ramach programu Biblioteki Narodowej “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.
Program Biblioteki Narodowej “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” ma na celu zwiększenie czytelnictwa poprzez wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek publicznych. Przy podziale dotacji kierowano się wskaźnikami dotyczącymi księgozbioru w woluminach, liczbą czytelników i liczbą wypożyczeń na 100 mieszkańców, budżetem jednostki samorządu terytorialnego w przeliczeniu na mieszkańca, a także udziałem środków własnych zagwarantowanych w budżecie biblioteki na zakup nowości wydawniczych.

Na zakup nowości Biblioteka Narodowa przyznała naszej placówce kwotę 8 000 zł. z zastrzeżeniem aby 1/3 dotacji przeznaczono na zakup książek dla dzieci i młodzieży. Kwota ta pozwoliła na zakup 365 pozycji książkowych z różnych dziedzin wiedzy. Biblioteka wzbogaciła się o bestsellery wydawnicze (beletrystykę), książki dla dzieci i młodzieży oraz  literaturę popularnonaukową ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb studentów. Zakupione nowości zostały opracowane i są już dostępne  dla czytelników.

Hanna Kobza