Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z bajkopisarzem Wiesławem Drabikiem

Dnia 31.05. 2012r.  w bibliotece w Wiązownie odbyło się kolejne spotkanie  autorskie propagujące książkę i czytelnictwo  wśród dzieci. Na spotkanie  przybyły dzieci  pierwszej i drugiej klasy Szkoły Podstawowej w  Wiązownie z  Panią Joanną Abramowską i Panią Iwoną Koźbiał.

Gościem spotkania był  Wiesław Drabik – autor  160 pełnych humoru wierszowanych bajeczek dla  najmłodszych ukazujących się  od 1995r. w wydawnictwach : „Skrzat”, „Siedmioróg”, „Debit”, „Wilga” i  „Pascal. Najbardziej znane to: “Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, “Awantura na podwórku”, “Łakomczucha”, “Kocie łakocie”, “MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”.

Głównymi bohaterami  tych książeczek są zwykle zwierzęta. Autor powiedział dzieciom,  że urodził się  i mieszka w Krakowie, a w przedszkolu obok Wawelskiego Wzgórza  nauczył się rysować i malować. W ciekawy sposób opowiedział jak rozpoczęła się jego  przygoda z pisaniem i jak powstaje książka – od  pomysłu po drukarnię. Czytał najśmieszniejsze fragmenty ze swoich książeczek  i  bawił się z dziećmi w odgadywanie  rymów, co zmuszało je do aktywności i myślenia,  a  poprawne odpowiedzi nagradzał naklejkami  i zakładkami. Spotkanie dla dzieci było okazją do poznania sylwetki pisarza, a dla biblioteki  okazją do wzbogacenia księgozbioru o jego książki. Na zakończenie  dzieci mogły dokonać zakupu i uzyskać  dedykację z autografem. Autor  wpisał się do Księgi Pamiątkowej biblioteki. Spotkanie  upłynęło w radosnej, miłej atmosferze.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy  i zapraszamy  do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty