Puchatki i Tygryski w bibliotece w Wiązownie

Dnia 24.05.2012r. na spotkanie z pisarką przybyła grupa  dzieci z przedszkola w Pęclinie  „Pod Stumilowym Lasem” i  radna  Pani Marzena Dach. Przedszkolaki  pod opieką Pań : Katarzyny Obozy, Hanny Szymańskiej, Katarzyny Rostek, Agnieszki Zawadki i Jolanty Dąbrowskiej  bardzo miło i serdecznie powitały  gościa biblioteki, którą była Pani  Małgorzata Strzałkowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci.  Obecnie współpracuje z wydawnictwami : „Media Rodzina”, „Czarna owca”, „Bajka”. Napisała m.in. „Hocki-klocki”, „Leśne głupki”, „Wiersze, że aż strach”, „Rady nie od parady”, „Wierszyki łamiące języki”.

Oto fragment :
Lama ma tatę, tata ma mamę
mama ma matę, mata ma plamę.
Lama ma mamę, mama ma tatę
tata ma tamę, tama ma łatę.

Autorka   opowiedziała o swojej pracy,  o tym, jak powstaje książka, przedstawiła ilustracje przez siebie stworzone,  dzieci odgadywały z jakich warzyw, przedmiotów zostały wykonane kolaże. Włączyła przedszkolaków do wspólnej zabawy i myślenia poprzez tworzenie rymów do wskazanych przez siebie wyrazów.  Zadawała dzieciom pytania, na które chętnie odpowiadały. Zwierzyła się, że mieszka w samym centrum Warszawy na piątym piętrze,  bez windy i na balkonie ma swój ogródek pełen kwiatów, a najlepsze pomysły przychodzą  jej w wannie.  Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne dające dzieciom możliwość wykazania się pomysłowością i talentem. Potrzebne materiały : świeże liście, płatki kwiatów, nożyczki, klej maluchy  przyniosły z sobą. W podziękowaniu za  twórcze i przemiłe spotkanie dzieci wręczyły pisarce piękne, własnoręcznie wykonane kwiaty.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty