Eliminacje do konkursu Warszawska Syrenka

Szóstego marca br. w Bibliotece Publicznej w Gliniance odbyły się eliminacje do 35-ego konkursu recytatorskiego “Warszawska Syrenka”. 24 uczniów z klas 0-III oceniało jury w składzie: p. Dorota Milewska (przewodnicząca), p. Andrzej K. Malesa oraz p. Tersa Bąk. Po rozlosowaniu kolejności każdy z uczestników mógł się zaprezentować w repertuarze polskich poetów, wśród których dominowały popularne wiersze m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy ponadczasowej Marii Konopnickiej. Choć dzieci były bardzo przejęte i często udzielała im się trema, to jednak starały się wykonać swoje zadanie najlepiej jak potrafiły, dostarczając słuchaczom wielu niezapomnianych przeżyć natury nie tylko artystycznej. Nie mała w tym zasługa pań, które przygotowały swoich uczniów: p. Antoniny Stec, p. Teresy Bąk, p. Wandy Witkowskiej, p. Beaty Bieniek, p. Marii Wójtowicz oraz p. Katarzyny Dziewulskiej i p. Jadwigi Książek. Po konkursowych prezentacjach jury udało się na obrady, a zebranych zabawiał p. Andrzej, który zaprezentował m.in. swoje wiersze dla dzieci.

W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców, wśród których znaleźli się:
1 miejsce Ewelina Sawicka z kl. Ib
2 miejsce Zuzanna Szczęsna z kl. Ia
3 miejsce Kacper Wieczorek z kl. IIIa

Ogłoszenia wyników dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance – p. Alicja Wieczorek, życząc jednocześnie zwycięzcom powodzenia na gminnym szczeblu eliminacji. Pani dyrektor podziękowała kierowniczce biblioteki za gościnność i owocną współpracę między placówkami.

Dorota Milewska