Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Świat zaczarowanej zagrody w bibliotece w Gliniance

We wtorek 21 lutego 2012 w Bibliotece Publicznej w Gliniance zjawili się niezwykli goście. Byli to uczniowie klasy IIb ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Gliniance ze swoją wychowawczynią p. Wandą Witkowską. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieśliśmy się do „Krainy wiecznych lodów” – na Antarktydę, gdzie rozgrywa się akcja książki Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”.
Dzieci pięknie opowiedziały treść książki, po czym odszukały na mapie położenie Antarktydy oraz oglądały inne książki autorstwa państwa Centkiewiczów, w których znajdują się liczne zdjęcia z ich podróży na ten kontynent. Zarówno w tych książkach jak i na ilustracjach przygotowanych przez bibliotekarkę można było obejrzeć zwierzęta zamieszkujące Antarktydę – pingwiny, foki, lamparty morskie i albatrosy.
W drugiej części spotkania pan Andrzej Krzysztof Malesa czytał wiersze z tomiku poezji, którego jest autorem, zatytułowanego „W Dolinie Świdra”. Uczniowie chętnie wysłuchali utworów poety, gdyż przygotowują się do corocznego konkursu recytatorskiego „Mała Syrenka”.
Na zakończenie miłej wizyty klasa IIb wraz z wychowawczynią panią Wandą Witkowską przekazała panu A.K. Malesie oraz kierowniczce biblioteki zaproszenie do udziału w jury konkursu recytatorskiego, który odbędzie się dnia 6 marca br. w Szkole Podstawowej w Gliniance.

Dorota Milewska