Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z bajkopisarką Wiolettą Piasecką

Dnia 25 maja br. w Bibliotece Publicznej w Wiązownie oraz w Bibliotece Publicznej w Gliniance odbyły się spotkania z autorką opowiadań i baśni dla dzieci – Wiolettą Piasecką.

Znakiem rozpoznawczym pani Wioletty jest nietypowy strój, występuje bowiem w przebraniu wróżki. Licznie zgromadzonym najmłodszym czytelnikom opowiadała o losach wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena. Zdradziła również, skąd bierze pomysły na swoje nowe ksiązki. Przeprowadziła zabawny konkurs poprawnej wymowy ”łamańców językowych”. Za pomocą kukiełek (które wykonała wraz ze swą mamą), odegrała inscenizację jednej ze swoich opowieści. Dzieci mogły zadawać pytania pani Piaseckiej, po czym w nagrodę losowały wróżby z jej kolorowego koszyczka. Zabawa we wróżby sprawiła uczestnikom spotkań wiele radości.

Szczególnym przeżyciem było dotknięcie magicznego pierścienia wróżki, spełniającego marzenia. Dużą atrakcję stanowiły wspólne fotografie z pisarką. Dzieci miały możliwość zakupienia książek naszego gościa, z czego chętnie skorzystały. Pani Piasecka do każdej książki wpisywała dedykację i indywidualne życzenia. Obie biblioteki zakupiły pełen komplet książek, które miała w swej ofercie pisarka, aby najmłodsi czytelnicy, odwiedzając nasze placówki, mogli skorzystać z tych ciekawych i pięknie ilustrowanych pozycji.

W Bibliotece Publicznej w Gliniance, w spotkaniu z panią Wiolettą Piasecką wzięła udział przewodnicząca Rady Gminy Wiązowna – pani Monika Sokołowska, która dla swoich dzieci również zakupiła kilka książek, do których autorka dołączyła swój autograf.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna
Biblioteka Publiczna w Gliniance