Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Radna Irena Nowak na poranku czytelniczym w Bibliotece Publicznej w Gliniance

Radna Gminy Wiązowna p. Irena Nowak promując akcję „Cała Polska czyta dzieciom” gościła w bibliotece w Gliniance na poranku czytelniczym.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego – 22 czerwca br., uczniowie dwóch klas „0” ze Szkoły Podstawowej w Gliniance, pod opieką p. Jadwigi Książek i p. Beaty Szczęsnej, odwiedziły bibliotekę.

Dzieci siedząc na „zaczarowanym dywanie” z zapartym tchem słuchały baśni „Brat ubogi i brat chciwy” czytanej przez panią Irenę. Po ciekawej lekturze radna w rozmowie z dziećmi uzasadniała potrzebę codziennego czytania, ponieważ kontakt z dobrą i ciekawą książką rozwija ich wyobraźnię oraz wyposaża je w podstawowe wartości oraz wzorce kulturowe. Dlatego, aby wyrosnąć na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi kształtowanie nawyków czytelniczych oraz miłości do książek powinno wyrabiać się od najmłodszych lat.

Codzienne obcowanie z książką jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika. Mamy więc nadzieję, że w przyszłości młodzież na własną rękę będzie kontynuować wędrówkę z książką zapoczątkowaną na takich właśnie spotkaniach w bibliotece. Na zakończenie miłej wizyty, dzieci dostały upominki, które mogły sobie wybrać z kosza pełnego gąbkowych zabawek.

Dorota Milewska