Czytajmy dzieciom

VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, trwał od 1 do 7 czerwca br. to największe doroczne święto organizowane przez Fundację ABCXXI.

By czytać dzieciom trzeba po prostu chcieć znaleźć czas dla dziecka i zachęcić je do słuchania. Biblioteka w Wiązownie również włączyła się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Grupa sześciolatków z Przedszkola w Wiązownie pod opieką Pani Ewy Jaworskiej i Pani Halinki Rucińskiej odwiedziła bibliotekę. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały wybranych fragmentów pięknie ilustrowanej książki „365 bajek i opowieści”. Przerywnikiem w czytaniu było piękne wykonanie przez dzieci piosenki i wspólna zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki, a cały przebieg miłego spotkania przedstawiają wykonane zdjęcia pamiątkowe.