Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zaproszenie na wystawę haftowanych obrazów

Biblioteka Publiczna w Gliniance serdecznie zaprasza na wystawę obrazów wyhaftowanych przez miejscowe propagatorki rękodzieła artystycznego – panią Jadwigę Nowak i panią Annę Szczepańską.  Ekspozycja prezentowana jest w nasze placówce od 1 kwietnia do 30 czerwca.

Pani Jadwiga Nowak jest mieszkanką Glinianki od 1963 r. Przez 34 lata pracowała w tutejszej Szkole Podstawowej ucząc geografii i historii. Z zamiłowania ornitolog i ogrodnik. Od wielu lat z troską opiekuje się bocianami, których gniazdo znajduje się przy jej domu. Obecnie swój wolny czas poświęca rękodziełu artystycznemu. W 2002 roku w bibliotece eksponowane były na wystawie folklorystycznej jej serwetki wykonane szydełkiem i na drutach. Haftowane obrazy, które z wielką pasją tworzy pani Jadwiga – od 1 kwietnia prezentowane są w naszej placówce.

Pani Anna Szczepańska jest od kilku lat mieszkanką wsi Lipowo. Swój wolny czas poświęca pracy w swym pięknym ogrodzie. Z wielką żarliwością poznaje folklor swojej nowej „małej ojczyzny”. Wspólnie z panią Jadwigą Nowak zafascynowały się gobelinami, których wyhaftowanie zajmuje wiele czasu i wymaga dużej cierpliwości. Efekt tej żmudnej, ale jakże satysfakcjonującej pracy mamy okazję podziwiać na obecnej wystawie.

 

Kierownik Biblioteki Publicznej w Gliniance
Dorota Milewska