Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Biblioteczny konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Konkurs roztrztgniętyZ okazji jubileuszu 110. rocznicy urodzin angielskiego pisarza C. S. Lewis’a Biblioteka Publiczna w Gliniance i Biblioteka Szkoły Podstawowej wspólnie zorganizowały konkurs plastyczny pt. ”Postaci z Narnii”.
Przeznaczony on był dla dzieci z klas III – VI. Wpłynęło 18 prac rysunkowych, które oceniło jury w składzie: D. Milewska, J. Deszcz oraz A. Pniewska. Wszystkie ilustracje były bardzo ciekawe i kolorowe.

Konkurs rozstrzygnięty

Najciekawszy rysunek wykonał Maciej Krawczyński. Drugie miejsce zajęła Gabrysia Przysowa, a trzecie miejsce przyznano Pawłowi Książkowi.

Wyróżnienie otrzymali: Ewa Sokolik, Aleksandra Sikora, Michał Ignaciuk i Paweł Bogusławski.

Wręczenie dyplomów i nagród w postaci słodyczy odbyło się na zabawie karnawałowej w Szkole Podstawowej w Gliniance 4 lutego 2009 r. Nagrodzone prace są wyeksponowane w Bibliotece Publicznej w Gliniance.

Poprzez działalność tego rodzaju, biblioteki mają na celu propagowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów do bliższej i częstszej współpracy, ponieważ istotne jest, aby w dobie komputerów i Internetu, dzieci nie zatraciły wyobraźni kształtowanej na lekturach oraz rozwijały swoje umiejętności plastyczne.

Dorota Milewska
Kierownik Filii w Gliniance