Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Lekcje biblioteczne w Wiązownie

W maju i czerwcu Biblioteka Publiczna w Wiązownie gościła w swoich progach kilka grup młodych czytelników. Placówkę odwiedziły dzieci z Przedszkola w Wiązownie oraz uczniowie klas I, III i VI z tutejszego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego wraz z wychowawczyniami. Wizyta odbyła się w ramach przypadającego w maju Dnia Bibliotek.

Młodzi czytelnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości odbycia lekcji bibliotecznej, a przedszkolaki przyniosły nawet paniom bibliotekarkom wspaniałe prezenty – własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Dla większości najmłodszych dzieci było to pierwsze spotkanie z biblioteką, jej pracownikami. Były pod dużym wrażeniem ilości zgromadzonych książek, czasopism, albumów. Z zaciekawieniem przyglądały się regałom. Starsi czytelnicy natomiast chętnie zadawali pytania i zapoznali się z katalogiem alfabetycznym i rzeczowym.
Na koniec każdej wizyty wszyscy otrzymywali pamiątkowe zakładki do książek z godzinami pracy biblioteki. Przedszkolaki otrzymały od pań bibliotekarek dodatkowy prezent – książeczkę, która ma przypominać o tym, że warto odwiedzać bibliotekę i że warto czytać, bo czytanie dostarcza wiele radości.
Lekcje biblioteczne zorganizowane przez Hannę Kobza i Teresę Naparty, miejscowe bibliotekarki, były barwne i ciekawe. Najlepszym tego dowodem były zaciekawione i zadowolone twarze przybyłych gości.

Anna Sikora/GCI