Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Poranek czytelniczy dla dzieci w Gliniance

Przed zakończeniem roku szkolnego najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Gliniance odwiedzili Bibliotekę Publiczną. W dniu 17 czerwca 2008 r. grupa początkujących czytelników z klas 0 wraz ze swą wychowawczynią p. Jadwigą Książek wzięła udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w ramach programu Cała Polska Czyta Dzieciom.

Poranek czytelniczy uświetniła swą obecnością p. Zofia Fic-Karwińska, radna Gminy Wiązowna. Jako mgr polonistyki i długoletni pedagog doskonale potrafiła dobrać repertuar czytanych przez siebie bajek, dlatego też maluchy słuchały jej z wielkim zainteresowaniem. Dzieci bardzo rozbawiła opowieść „Baba Jaga u dentysty”.

Kierownik biblioteki rozdała wszystkim uczestnikom spotkania ulotki pt. Twoje dziecko potrzebuje Ciebie, które zachęcić mają rodziców do głośnego czytania swoim pociechom. Dzieci w każdym wieku potrzebują rodziców, którzy kształtują ich język, moralność i poczucie własnej wartości. Ważne jest nie tylko to, czego dziecko nauczymy, ale również i to, jakie cechy w nim rozwiniemy.
Na zakończenie lekcji bibliotecznej maluchy otrzymały w prezencie lizaki, aby wizyta w bibliotece kojarzyła im się z czymś bardzo przyjemnym.
Pobyt w bibliotece oraz spotkanie z przedstawicielką Rady Gminy Wiązowna wywarły na młodych czytelnikach duże wrażenie, które z pewnością będzie bodźcem do wspólnego, rodzinnego czytania.

Kierownik Biblioteki Publicznej w Gliniance
Dorota Milewska