Lekcja biblioteczna z książkami o wodzie

22 marca przypada Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 22 grudnia 1992 roku. To święto obchodzone jest corocznie, aby zwrócić uwagę na kwestie związane z zanieczyszczaniem i marnowaniem zasobów wody na Ziemi. W filii biblioteki w Duchnowie gościliśmy dzieci z gminnych przedszkoli z Zakrętu i z Woli Duckiej, które przyjechały do Duchnowskiego Domu Kultury na spektakl o wodzie na zaproszenie firmy Hydrodukt sp. z o.o.

Dzieci po spektaklu odwiedziły bibliotekę, obejrzały wystawę zakładek organizowana w ramach akcji “Podróżnicza zakładka do książki”, wzięły udział w lekcji bibliotecznej nawiązującej do dnia wody. Rozmawialiśmy o tym, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i zwierząt, jak powinniśmy gospodarować wodą i dbać o jej czystość. Przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem. Maluchy dowiedziały się również o realizowanym w bibliotece programu “Mała książka wielki człowiek” realizowanego przez Instytut Książki. Zachęcamy do wzięcia udziału w programie i zapraszamy do bibliotek na terenie gminy.

Tekst: Anna Mikulska

Foto: M.K., D.B.