Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Wakacyjna lekcja biblioteczna w bibliotece w Duchnowie

W wakacyjny dzień filię biblioteki w Duchnowie odwiedzili uczestnicy programu “Świetlik”, który realizowany jest w Duchnowskim Domu Kultury przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Po zajęciach Edukido z klockami Lego, dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Poznały bliżej bibliotekę i rozmieszczenie księgozbioru. Bez trudu trafią już do półek z literaturą dla dzieci szkolnych. Dowiedziały się o tym, że w bibliotece można także pograć w gry planszowe i spędzić przyjemnie czas. Część z uczestników spotkania była już aktywnymi czytelnikami. Wizyta w bibliotece była dla nich okazją do kolejnych wypożyczeń i zabrania ze sobą książki na wakacje.

Dzieci otrzymały zaproszenie na spektakl teatralny pt. “Kolorowe uczucia”,  który odbędzie się 21 sierpnia o godz. 17.00 na sali widowiskowej Duchnowskiego Domu Kultury. Wiadomość okazała się być niespodzianką dla tych, którzy uważali, że biblioteka to tylko czytanie książek.

Czekamy teraz szczególnie na te dzieci, które nie miały kart bibliotecznych, a zapragnęły zaglądać do filii biblioteki w Duchnowie częściej. Wystarczy, aby rodzic zgłosił się do biblioteki z dzieckiem i jego numerem pesel oraz podpisał stosowne zgody. Dziecko otrzyma wówczas Kartę Czytelnika i będzie mogło w pełni korzystać z oferty bibliotecznej.

Serdecznie zapraszamy.

Tekst: A.M.
Foto: D.B.