Spektakl dla dzieci “Janosik”

17 lipca filia biblioteki w Duchnowie w sali Duchnowskiego Domu Kultury gościła Teatr Dobrego Serca ze spektaklem dla dzieci pod tytułem “Janosik”. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie z morałem opowiadającym historię Janosika, studenta który zszedł na złą drogę i zaczął zbójować.

Przedstawienie ukazało, jak ważne są dobre rady i życzliwi ludzie w naszym otoczeniu i jak ważne jest pomaganie w mądry sposób, gdyż inaczej można tylko zaszkodzić. Całość dopełniła piękna scenografia i piosenki oparte na tradycyjnych melodiach góralskich we wspaniałej instrumentacji Krzysztofa Maciejowskiego.

Mimo okresu wakacyjnego i wysokich temperatur tego dnia panujących, publiczność dopisała. Przybyłym gościom występ bardzo się podobał. Po zakończonym przedstawieniu część gości udało się do biblioteki, aby zapisać się i wypożyczyć książki.

Tekst Anna Mikulska

Zdjęcia A.M. i M.K.