Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Danielem Wyszogrodzkim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Danielem Wyszogrodzkim, które odbędzie się 20 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w Filii Biblioteki w Duchnowie. Daniel Wyszogrodzki jest autorem, tłumaczem, miłośnikiem musicali, dziennikarzem muzycznym i mieszkańcem Wiązowny.

Przez wiele lat był kierownikiem literackim Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Przełożył libretta licznych musicali, m.in. Koty, Mamma Mia! i Upiór w operze. Jest autorem słów piosenki Mój przyjacielu, którą trafił pod strzechy. Ma na koncie kilkanaście złotych i platynowych płyt. Album Krzysztofa Krawczyka Wiecznie młody (Sony, 2017) z piosenkami Boba Dylana w przekładach Daniela Wyszogrodzkiego zdobył nominację do nagrody Fryderyka w kategorii „muzyka korzeni”. Jest twórcą poetyckich przekładów głównych dzieł Leonarda Cohena: Księgi tęsknoty (2006), Księgi miłosierdzia (2017) oraz ostatniej książki kanadyjskiego barda, Płomień (2018). Stały współpracownik magazynu „Jazz Forum” i recenzent płytowy „Co Jest Grane”. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie (historia muzyki popularnej i historia musicalu).

Spotkanie poprowadzi Paweł Jaskulski z Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek, Oddziału Doboru i Selekcji Księgozbiorów z Warszawy. Wydarzenie współtworzymy z Radą Seniorów Gminy Wiązowna i Stowarzyszeniem Seniorów Bądźmy Razem.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.