Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Powiatowy Rajd Rowerowy “Odjazdowy Bibliotekarz”

14 maja 2023 r. Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, wraz z bibliotekami z terenu powiatu otwockiego: Powiatową Biblioteką Publiczną w Otwocku, Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie, Biblioteką Publiczną w Celestynowie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołbieli współtworzyła Powiatowy Rajd Rowerowy “Odjazdowy Bibliotekarz”, organizowany  przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sobieniach Jeziorach.

Takie wydarzenie odbywa się co roku, a jego organizatorem za każdym razem jest inna biblioteka. To ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w plenerze i na rowerze, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Bibliotekarze, miłośnicy książek i pasjonaci rowerowych wycieczek spotykają się, by aktywnie spędzić czas. Biblioteki zaprezentowały się bardzo różnorodnie przygotowując ciekawe atrakcje. Na uczestników rajdu i przybyłych mieszkańców czekały stoiska wypełnione książkami, gadżetami, związanymi z czytelnictwem, a także słodkościami.

Na wszystkich odwiedzających nasze stoisko czekały książkowe podarunki oraz książki -nagrody za udział w przygotowanych przez nas quizach i zagadkach. Mieszkańcy Sobień chętnie sięgali po miesięcznik “Powiązania” i  publikacje z terenu Gminy Wiązowna. Na pamiątkę spotkania wręczałyśmy smycze, ołówki i długopisy z logo biblioteki wraz z zachętą do czytania. Licznymi odwiedzinami i wielką atrakcją naszego stoiska okazały się warsztaty z czerpania papieru, które poprowadziła Katarzyna Jędrzejewska.

Organizatorzy zadbali, aby każdy mógł zasmakować w lokalnych specjałach, świeżo wyciskanym soku jabłkowym i innymi. Całość uświetniły występy lokalnych grup dziecięcych i młodzieżowych.

Powiatowy Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” zakończył  Tydzień Bibliotek, który w tym roku był obchodzony pod hasłem „Moja. Twoja. Nasza. Biblioteka”.

Tekst: Anna Mikulska, Dorota Bortkiewicz.

Foto: Marzena Bobrowska, Ewa Wilczek.