Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Moja. Twoja. Nasza. Biblioteka! Zapraszamy na Tydzień Bibliotek

Dużymi krokami zbliża się wyjątkowy czas dla wszystkich bibliotek w Polsce. Od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek.  Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja. Każda edycja przebiega pod innym hasłem. W tym roku brzmi ono:  „Moja. Twoja. Nasza. Biblioteka !”

 

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna przygotowała na te dni bogaty program czytelniczych atrakcji. Chcemy, aby hasło „Moja. Twoja. Nasza. Biblioteka!” nabrało rodzinnego wymiaru i zmaterializowało się w przestrzeni naszych placówek w postaci codziennej, dużej frekwencji. W Tygodniu Bibliotek będziemy szczególnie przypominać czytelnikom o tym, że biblioteka jest NASZA. Razem tworzymy jej klimat. To nie tylko książki, ale także spotkania z ludźmi i przestrzeń do otulania się miłą atmosferą.

Przed nami wydarzenia pełne emocji, optymistycznej wiedzy, podróżniczych odkryć i spotkanie z muzyczną nutą.

8 maja w poniedziałek, w bibliotece w Wiązownie, w Duchnowie i w Gliniance odbędą się spotkania dla dorosłych z panią Jolantą Szwalbe pod hasłem „ Jak lekko i z dowcipem brać ciężary życia”. Pani Jolanta zdradzi nam kilka złotych środków jak podejść z humorem do ciężarów przeżytych lat (metryki, wyglądu, wizyt u doktora, turbulencji zdrowotnych itp.) Po wykładzie będzie możliwość zakupienia książki z dedykacją autorki.

Godz. 10.30 – Filia w Duchnowie, ul. Wspólna 157
Godz. 12.30 – Filia w Gliniance, ul. Napoleońska 46c
Godz. 16.00 – Biblioteka w Wiązownie, ul. Kościelna 41

 

9 maja we wtorek specjalnie do biblioteki w Duchnowie przyjedzie kino sferyczne dla dzieci. Na to wydarzenie obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszyscy, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo bibliotece w Wiązownie lub dzwoniąc pod nr telefonu 22 789 97 90, będą mogli zanurzyć się w świecie pełnym tajemnic i podziwiać piękne widoki w trójwymiarowej przestrzeni kosmicznej przekazywanej w nietradycyjnej formie. W programie znajdą się dwie projekcje filmowe dla najmłodszych dostosowane do różnych grup wiekowych.

Godz.17.30 – „Jak księżyc do Słońca w gościnę się udał”. Film dla od lat 2
Godz. 18.30 – „Polaris. Tajemnica nocy polarnej”. Film od lat 5

11 maja w czwartek w bibliotece w Gliniance odbędzie się spotkanie dla dzieci z baśnią i muzyką afrykańską.

14 maja w niedzielę zapraszamy wszystkich lubiących jazdę rowerem na Powiatowy Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, który organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Sobieniach-Jeziorach, ul. Duży Rynek 25.

Wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach.