Spotkanie trzylatków w bibliotece

14 marca w bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie z trzylatkami z Gminnego Przedszkola im. Misia Uszatka w Wiązownie. Dzieci chciały zobaczyć bibliotekę, jak wygląda praca bibliotekarki oraz bogatą ofertę książek dla najmłodszych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały treści z książki pt. “Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej.

Kicia Kocia zna już wszystkie książki, które ma w domu. Wybiera się więc z mamą do biblioteki. Dostaje swoją własną kartę biblioteczną i wypożycza pierwszą książkę, trafia też na spotkanie z autorką bajek. Co ciekawego można jeszcze robić w bibliotece? Na ten i inne tematy porozmawialiśmy z przedszkolakami. Dzieci zapoznano z akcją “Mała książka wielki człowiek” zachęcając do częstego odwiedzania biblioteki.

Dziękujemy za wizytę i piękne zakładki.

Tekst M.B.

Zdjęcia M.B. i T. N.