Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Księżniczka i rycerz w Wiązownie

Dnia 9 listopada w bibliotece w Wiązownie odbyło się przedstawienie pt. “Księżniczka i rycerz” w którym uczestniczyły dzieci z Gminnego Przedszkola “Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie. Okazją do spotkania było świętowanie Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek obchodzonego 5 listopada.

Spektakl, który dzieci miały okazję obejrzeć opowiadał o Giermku Jerzyku, który z całego serca pragnął zostać rycerzem. Dobra wróżka Magnolia chciała mu w tym pomóc. Podczas poszukiwań dzielnego woja, u którego Jerzyk mógłby się uczyć, dowidzieli się, że czarodziej Dragon więzi w swym zamku księżniczkę Miłkę. Służący w armii Dobrego Króla rycerz Miłosz był gotowy stoczyć walkę z Czarnym Rycerzem. Moc Dobrego Króla chroniła Miłosza przed czarami Dragona, i dzięki temu pokonał smoka. Zwyciężyła miłość!

Dzieci z Gminnego Przedszkola “Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie dowiedziały się dlaczego wszyscy lubią baśnie o porwanej księżniczce i o dobrym, walecznym rycerzu niosącym pomoc słabszym.Wszak każda dziewczynka jest piękną księżniczką, a każdy chłopiec dzielnym rycerzem! Wystarczy ich w sobie odnaleźć.

Czytanie książek i bajek to jeden z najprostszych sposobów przekazywania dzieciom wiedzy o świecie. Uczymy, czym jest dobro i zło, oraz tego, że każdy czyn ma swoje konsekwencje. Pokazujemy sens przyjaźni i siłę wyobraźni. Bajkowe postacie odzwierciedlają często ludzkie postawy, które uczą dzieci zachowania w rożnych sytuacjach. Zachęcamy rodziców do codziennego czytania dzieciom.

Dziękujemy wszystkim, którzy podczas ostatniej wizyty w przedszkolu licznie przystąpili do realizowanego przez bibliotekę projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii “Mała książka wielki człowiek”. Zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z księgozbioru.

Tekst: M.B.

Foto: M.B., M.K.