Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Wiązowna w bibliotece

20 maja 2022 r. bibliotekę w Gliniance odwiedzili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Wiązowna wraz ze opiekunami. Wizyta w bibliotece umożliwiła założenie karty, poznanie zasad wypożyczania i zwiedzenie placówki.

Spotkanie rozpoczęło się zapoznawczym warsztatem, którego celem było przełamanie dystansu i wzajemne poznanie się. Każdy wylosował wstążkę o innej długości. Wstążka była wyznacznikiem czasu wypowiedzi, o czym wcześniej nie wiedzieli uczestnicy spotkania.  Nawijając ją na palec, każdy opowiadał o sobie oraz swoich zainteresowaniach książkowych. Kiedy wstążka została nawinięta na palec dopiero wtedy swoją wypowiedź rozpoczynała kolejna osoba. Dzięki temu poznaliśmy się bliżej.

Czas dzielenia się zainteresowaniami okazał się iskrą do wspomnień o przeczytanych pozycjach i chęcią wypożyczenia książek.

Z radością przyjęliśmy do grona czytelników kilka osób, zakładając karty biblioteczne.
Na zakończenie nasi goście otrzymali od biblioteki prezent w postaci książek jako zachętę do częstszego sięgania po książkę i tworzenia biblioteczki w miejscu przebywania.

Tekst: D.B.
Foto: D.B., M.K.