Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

29 września obchodzimy w całym kraju Dzień Głośnego Czytania. To nietypowe święto zostało utworzone z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku i ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji zaprosiliśmy do czytania seniorów z Klubu Senior + w Woli Karczewskiej i przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Leśnej Krainy w Zakręcie.

W bibliotece w Wiązownie zagościli: Myszka, Kogut, Świnka, Osiołek, Staruszek, Handlarz i Klaun – bohaterowie czytanej “Bajki o szczęściu” autorstwa Izabeli Degórskiej. Adaptacja utworu została przygotowana i brawurowo przeczytana z podziałem na role przez seniorów. Bajka z wyjątkowym morałem o tym, że w życiu najważniejsi są przyjaciele a nie rzeczy materialne.

Nasi goście zapoznali się z bogatym księgozbiorem , wykazali  się znakomitą znajomością bajek odgadując przygotowane zagadki.

Głośne czytanie odbyło się również w bibliotece w Gliniance, którą odwiedziły przedszkolaki z Woli Duckiej. Dzieci najpierw obejrzały i wysłuchały bajki pt. “Smok Wawelski” Magdaleny Zarębskiej na kartach teatru Kamishibai. Później z zaciekawieniem poznały swoje emocje z książką pt. “Kolorowy potwór”. Dzieci zwiedziły bibliotekę i przyglądały się zakładaniu karty czytelnikowi.

Gorąco zachęcamy do głośnego czytania dzieciom i doświadczania niezapomnianych, rodzinnych chwil z książką, które na zawsze pozostaną w ich pamięci.

Zapraszamy do naszych bibliotek w Wiązownie, w Gliniance i w Duchnowie po książki pełne różnorodnych treści, które czekają na czytanie dzieciom na przykład do poduszki. Na dzieci z rocznika 2014-2017, które jeszcze nie mają karty bibliotecznej czekają wyprawki w postaci książki i karty z naklejkami.

Do zobaczenia.

Tekst: M.B., D.B.