Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Randka w ciemno z książką

Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, gdyż książka to świetny kompan na długie zimowe wieczory, bezsenne noce, wypady urlopowe i wspólny odpoczynek.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna z okazji Walentynek po raz kolejny zorganizowała akcję „Randka w ciemno z książką”, ale w szerszej odsłonie. Na czytelników czekały książki oraz pakiety, w których znajdowały się piękne wiersze o miłości i słodkie drobiazgi przygotowane we współpracy z Centrum Wolontariatu działającego w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radiówku. Pakiety otrzymali: Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” oraz Klub „Senior+” w Woli Karczewskiej, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radiówku, Spółdzielni Socjalnej „Odmiana” z siedzibą w Wiązownie oraz Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie “Jesteśmy!”.

Na randkę w ciemno z książką znalazło się mnóstwo chętnych. Na czytelników czekały książki – niespodzianki, ozdobnie zapakowane z walentynkowym serduszkiem i cytatem o miłości. Czytelnicy dokonywali wyboru intuicyjnie, decydując się w ten sposób na walentynkową randkę w ciemno z wybraną książką. Wszystkim czytelnikom życzymy niekończącej się miłości, do książek w szczególności.

Dziękujemy Wolontariuszom oraz Pani Krystynie Motyce Parzych za pomoc w przygotowaniu upominków. Był to wspaniały czas na spotkania z młodzieżą i rozmowy o książkach i innych interesujących tematach.

Tekst M.B.

Foto: M.B., D.B., M.K.