Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Szlachetna paczka, włącz się i Ty!

Gmina Wiązowna już szósty raz  wspiera przedświąteczną akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”.

Do tegorocznej akcji zgłoszono wiele osób i rodzin z naszej gminy. Każdy z nas może wybrać, komu chce pomóc. Paczkę można przygotować samodzielnie, z rodziną lub grupą znajomych.

Zbieramy dary dla pani Aliny i dwóch synów: 4-letniego Marka i 2-letniego Stanisława. Pani Alina lubi aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi. Razem jeżdżą rowerami oraz chodzą na grzyby. Dla niej samej dzieci są najważniejsze i chciałaby, aby im w życiu było lepiej. Podkreśla, że to one dają jej siłę do walki z trudnościami losu. Kobieta ma talent organizacyjny i plastyczny, w przyszłości jak dzieci podrosną chciałaby iść na kurs robienia paznokci. Starszy syn również przejawia talent plastyczny po mamie, bardzo lubi rysować. Niestety, musiała uciekać z domu przed uzależnionym i przemocowym mężem, więc opieka nad dziećmi i utrzymanie rodziny spadło na nią.

Czego potrzebują? Trzy podstawowe problemy to:

  1. Opał – jest drogi, a rodzinę nie stać na zakup odpowiedniej ilości. Zimą, aby była odpowiednia temperatura rodzina, zużywa go w dużej ilości, gdyż dom jest stary i szybko się wychładza.
  2. Środki czystości – rzeczy, które bardzo szybko się zużywają ze względu na przebywające w domu dzieci. Rodzina nie zawsze może zakupić wszystkich potrzebnych produktów.
  3. Żywność – jej zakup odciąży rodzinny budżet, gdyż to są rzeczy codziennego użytku.

Niezbędne rodzinie rzeczy można przynosić do Urzędu Gminy Wiązowna ul. Lubelska 59) w godzinach pracy urzędu, Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie (ul. Lubelska 53), Ochotniczych Straży Pożarnych w Malcanowie i Gliniance, Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna w Wiązownie oraz filiach w Gliniance i Duchnowie a także do placówek Przedszkolnych w Zakręcie, Wiązownie, Pęclinie i Woli Duckiej.

Koordynacją pomocy tej rodzinie zajmuje się Paula Woźnica – Wydział Spraw Społecznych, tel. 603 209 701, e-mail: p.woznica@wiazowna.pl