Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Powszechny Spis Rolny. Zgłoś pracę do konkursu

Wraz z początkiem października Główny Urząd Statystyczny ogłosił dwa konkursy, których celem jest promocja Powszechnego Spisu Rolnego.

Pierwszym jest konkurs filmowy „Dlaczego liczy się rolnictwo?”, współorganizowany z TVP3 Warszawa. W konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Zadanie konkursowe polega na nakręceniu telefonem komórkowym krótkiego, 1-minutowego filmiku pokazującego, dlaczego rolnictwo jest ważne. Zwycięski film będzie miał emisję w TVP3 Warszawa, a jego autor otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe. Filmy można przesyłać do 31 października br.

Regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-filmowy-dlaczego-liczy-sie-rolnictwo/

Drugim jest konkurs plastyczny „Rolnik jak malowany!”. Konkurs organizowany jest dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 lat i 7-9 lat. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką prezentującej wyobrażenia dzieci dotyczące rolnika w świetle trwającego spisu rolnego. Aż 100 pierwszych nadesłanych prac, w każdej kategorii wiekowej, zostanie nagrodzonych. Zdjęcia prac konkursowych można przesyłać do 25 października br.

Regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-plastyczny-rolnik-jak-malowany/