Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Biblioteka zaprasza

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna wraz z filiami działa już od początku maja.

Niestety, tak jak we wszystkich innych miejscach publicznych w dobie epidemii, tak i u nas obowiązują pewne ograniczenia. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju oraz w oparciu o rekomendacje Biblioteki Narodowej opracowaliśmy procedury funkcjonowania oraz nowe godziny otwarcia w czasie epidemii COVID-19. Wypożyczenia odbywają się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa zarówno dla Czytelników jak i Bibliotekarzy.

Zamówienia książek

Czytelnicy nie mogą korzystać z wolnego dostępu do książek. Książki można zamawiać telefonicznie (w godzinach pracy placówek), mailowo oraz przez konto w katalogu online.

Zwroty książek

Zwroty książek wypożyczonych w bibliotekach lub w filiach bibliotecznych, które w danym dniu będą zamknięte, będzie można oddać w dowolnej, otwartej bibliotece. Książki zwrócone będą składowane w wyznaczonych miejscach na 3 dniową kwarantannę.

Bezpieczeństwo w bibliotece

W trosce o Państwa bezpieczeństwo wszystkie stanowiska do obsługi są wyposażone w osłonę z pleksi. Bibliotekarze są zobowiązani do kompleksowego dbania o higienę, tj. ciągłego mycia rąk i ich dezynfekcji, stosowania ochrony twarzy i rąk, czyli maseczek, rękawiczek, itp. Czytelnicy również zobowiązani są do przychodzenia w maskach i rękawiczkach oraz zachowania odpowiedniego dystansu wobec innych osób.

Działalność biblioteki

W dalszym ciągu do odwołania nie będą też odbywały się spotkania i wydarzenia organizowane w ramach promocji czytelnictwa. Z użytkowania wyłączone zostały ksero, stanowiska komputerowe oraz kąciki dla dzieci.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją, będziemy wprowadzać modyfikacje w funkcjonowaniu placówek.

DO ZOBACZENIA!

BIBLIOTEKA CZEKA!!!