Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Analiza funkcjonowania bibliotek w 2019 roku

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna w  dwóch kategoriach na pierwszych miejscach.

Rok 2019 był dla naszej biblioteki wyjątkowy i pod wieloma względami bardzo udany.
Wzrost czytelniczy, wzrost wypożyczeń oraz organizacja wielu wydarzeń!
O naszym sukcesie w promocji czytelnictwa, który zawsze dzielimy z czytelnikami, pisaliśmy już wcześniej. Tymczasem Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek z Warszawy ogłosił wyniki Analizy Funkcjonowania Bibliotek w naszym powiecie za rok 2019,  przedstawiając ranking bibliotek publicznych oraz różne klasyfikacje zajmowanych miejsc w skali także województwa mazowieckiego.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zajęła pierwsze miejsce w powiecie otwockim pod względem liczby czytelników 19,74 i zakupu nowości wydawniczych  17,37  według wskaźników na 100 mieszkańców. Pod względem ilości wypożyczeń nasza biblioteka klasyfikuje się na przodującym 4 miejscu. To bardzo optymistyczne informacje, które dodają nam skrzydeł do dalszej pracy i napełniają wielką radością. Warto podkreślić, że powiat otwocki, do którego należymy, zajmuje 10 miejsce na 19 powiatów województwa mazowieckiego w 2019 roku pod względem ilości czytelników i wypożyczeń na 100 mieszkańców. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi danymi liczbowymi w zestawieniach, które są przedstawione w załącznikach poniżej.

powiat otwocki 2019

powiat otwocki – wskaźniki 2019

Woj. Mazowieckie 2019

Mazowsze – wskaźniki 2019

Biblioteka jest miejscem żywym, inspirującym i ważnym dla każdego z nas. Chcielibyśmy, by mimo zaistniałych różnych trudności, czytelnictwo nadal wzrastało,  a książka była początkiem kolejnej przygody i powodem do relaksu.  Zapraszamy do odwiedzania naszych placówek i sięgania po nowości, które dla Państwa przygotowaliśmy.