Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Niecodzienne eksperymenty z dźwiękiem

W drugim dniu po uroczystym otwarciu Filii Biblioteki w Gliniance tj .7 lutego w piątek, odbyły się kolejne, wyczekiwane przez dzieci „Eksperymenty z dźwiękiem”. Do wyzwań w poznawaniu świata w nowej, przyjaznej przestrzeni biblioteki zaprosił małych odkrywców Pan Szymon Krupa. Przez niemal godzinę dzieci szukały odpowiedzi na trudne pytania.

Czy można usłyszeć muzykę zębami ? Jakie są rodzaje dźwięków? Co to są ultradźwięki i infradźwięki? Czy nasz oddech jest dźwiękiem? Czym jest hałas i jak się go mierzy? W zajęcia chętnie zaangażowali się również rodzice dzieląc się swoimi doświadczeniami i ciekawymi opowieściami.  Dzieci usłyszały m.in. ciekawostki o słoniach , które wydają dźwięki nie słyszalne dla człowieka. Dowiedziały się, jak daleko słyszą słonie  i co pomaga im w porozumiewaniu się na odległość.

Wspólne eksperymentowanie jest świetnym narzędziem do wywoływania efektu WOW. Na eksperymentach z dźwiękiem z powodzeniem udało się zaciekawić dzieci, wywołać entuzjazm i moment zaskoczenia. Mamy nadzieję, że właśnie dzięki takim emocjom czegoś się nauczyły i na długo zapamiętają to spotkanie, które było świetną okazją do licznych wypożyczeń.

Tekst foto D.B.