Kreatywne ferie w Bibliotece

W piątkowe popołudnie w Bibliotece w Wiązownie odbyły się kreatywne zajęcia z rysunku 3D. Były to zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Za pomocą długopisów 3D dzieci rysowały wybrane przedmioty, które utwardziły się już po kilku sekundach i były w pełni funkcjonalne.

Rysowanie za pomocą 3D pen ’ów jest bardziej czasochłonne, niż szkicowanie ołówkiem po kartce. Jest to tak naprawdę duża zaleta tej metody. Dzięki długotrwałemu procesowi twórczemu, który jest wpisany w rysowanie długopisami 3D, umożliwiamy młodym ludziom rozwijanie kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu. Jest to dobry sposób na wzmacnianie umiejętności koncentracji, planowania i cierpliwości. Dzieci świetnie się bawiły i były zachwycone efektem końcowym swoich prac, z przyjemnością również w tym dniu wypożyczyły sobie książki.

Tekst i foto: M.B.