Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Karnawałowo i eksperymentalnie w Duchnowie

25 stycznia w sobotnie popołudnie, tradycyjnie jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązownie przy współpracy z sołectwem w Duchnowie zaprosiła wszystkie rodziny z dziećmi do udziału w balu połączonym z eksperymentami. Zabawę taneczną poprowadzili doświadczeni animatorzy Państwo Agnieszka i Piotr Michalczykowie, porywając przybyłych gości  wspaniałą muzyką, nauką tańca, konkursami dla najmłodszych,  pokazem strojów karnawałowych i umiejętności sprawnościowych. Najmłodsi goście spragnieni indywidualnych wystąpień mieli także swoje 5 minut w prezentowaniu umiejętności wokalnych. Zmęczonym tanecznymi szaleństwami rekompensował przygotowany dla wszystkich stoliczek pełen słodkości i napojów.

W drugiej części wieczoru ekspert od „chłodnych” doświadczeń Pan Szymon Krupa podjął nie lada wyzwanie przywołując odrobinę zimy, za która bardzo tęsknimy. Zapoznał wszystkich w mało znane chłodzące właściwości ciekłego azotu . Dzieci z entuzjazmem przyswajały wiedzę o wykorzystywaniu azotu w medycynie i przemyśle spożywczym. Pytania z łamigłówką :  czy można zjeść azot ? , czy azot pachnie ? , jaki zapach ma dwutlenek węgla ?  szybko przeradzały się w eksperymenty z pokazem. Mogły przekonać się jak smakują chrupki „Tygryski” z azotem i napić się wody z dwutlenkiem węgla.

Niestety każdy bal kiedyś się kończy. Dzieci opuszczały bibliotekę z uśmiechami na twarzach , a niektórzy również z książką w ręku.
Na dobranoc najlepsza jest zawsze ciekawa bajka.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i  za wspaniałą zabawę .