Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Lodowa kraina w bibliotece w Wiązownie

W bibliotece w Wiązownie odbyło się przedstawienie teatralne zrealizowane na podstawie znanej bajki. Aktorzy z teatru Krak-Art zaprezentowali widzom spektakl pt. “Lodowa Kraina”.

Była to opowieść o dwóch siostrach, niegdyś mocno ze sobą związanych, ale żyjących daleko od siebie. Młodsza siostra – Anna, czuła się samotna, ponieważ jej siostra Elza stroniła od życia towarzyskiego i wciąż odsuwała ją od siebie. Wszystko zmieniło się, gdy na jaw wyszła niezwykła moc Elzy, która przypadkowo ściągnęła zimową klątwę na swoje królestwo.

Bajka przeniosła najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu, którego w tę zimę wyjątkowo nam brakuje.

Dziś wszyscy na nowo mogliśmy sobie przypomnieć, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i na nowo rozgrzać nawet zatwardziałe serca.

Dodatkowych emocji dostarczyła dzieciom możliwość wypożyczenia książek, zdobycia kolejnej naklejki na Karcie Małego Czytelnika a niektórym nawet zapisania się do biblioteki i odebrania wyprawki czytelniczej w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu Instytutu Książki pn “Mała Książka Wielki Człowiek”.

Tekst: M.K.

Foto: M.B.,M.K.