Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Pomaganie ma moc!

Ubieranie choinki w Gminnym Parku Centrum to już tradycja. Wydarzenie było okazją do inauguracji kolejnej już piątej edycji akcji „Świąteczna Radość Pomagania”.

W tym roku pieniądze zebrane podczas imprezy przeznaczone są na leczenie dwuletniej Poli Kuśmierek na skomplikowaną operację rączki. Poli można również pomóc przekazując jeden procent podatku z Państwa PIT. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiednim miejscu wpisać nr KRS 0000037904 z dopiskiem: 34282 Kuśmierek Pola lub przelać na konto: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 34282 Kuśmierek Pola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Głównymi organizatorami imprezy był Urząd Gminy Wiązowna i Gminny Ośrodek Kultury a partnerami instytucje gminne, m.in.: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ i Klubu Senior+, Wolontariusze z Gminnego Centrum Wolontariatu, Przedszkola Gminne, Stowarzyszenia oraz Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Było wiele atrakcji, kiermasze świątecznych ozdób, stoiska informacyjne na temat akcji “Biała Wstążka”, przepyszna zimowa herbata oraz małe co nie co.

Na stoisku biblioteki można było wypożyczyć prezent, odebrać prezent w ramach projektu Instytutu Książki pn. Mała Książka Wielki Człowiek”, kupić prezent w postaci wydanych przez bibliotekę baśni autorstwa Katarzyny Kępińskiej pt. Baśnią powiązani, w baśni zaczytani…”. Była również możliwość zrobienia sobie lub dziecku prezentu w postaci karty bibliotecznej, z czego uczestnicy wydarzenia licznie skorzystali. Bogata oferta książkowa o tematyce świątecznej i nie tylko, zadowoliła nie jednego czytelnika. 

Tekst: M.K.

Foto: D.B., M.B., M.S.