Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zapraszamy!

„ O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa” L. Staff

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac, których głównym tematem i motywem przewodnim są drzewa.

Autorami są zarówno twórcy profesjonalni jak i dzieci, które tworzą intuicyjnie, tak jak czują, od serca. Obejrzeć będzie można zarówno malarstwo, jak i grafikę, rysunek czy batik.

Rozmaitość technik i ujęć prezentowanych na wystawie bynajmniej nie wyczerpuje przebogatego spektrum tego tematu- ma za zadanie zwrócenie uwagi jak bardzo ważnym i potrzebnym elementem naszego środowiska- świata w którym żyjemy- są drzewa.

Wernisażowi towarzyszyć będzie spotkanie z wielkim pasjonatem i znawcą przyrody- Arkadiuszem Szarańcem. Jako teatrolog z wykształcenia i wieloletniego doświadczenia, podczas zajęć i spotkań stosuje on różne scenariusze i rekwizyty, zawsze dostosowane do wieku, składu publiczności a zwłaszcza „miejsca akcji”. W mądry i trafiający do serca sposób uzmysłowi słuchaczom-Co JA mogę zrobić, aby zmniejszyć SMOG i ratować Ziemię, a najpierw zadbać o swoje własne najbliższe otoczenie? Będą prezenty – sadzonki, nasiona, w tym żołędzie z Puszczy Białowieskiej.

Arkadiusz Szaraniec, publicysta, autor stałego cyklu w miesięczniku „Stolica” („Zwierzę w mieście”) oraz książek o roli natury we współczesnej cywilizacji i kulturze: „Żubry lubią jeżyny” Czarne 2018 i „Warszawa dzika” Iskry 2019, laureat kilku nagród, w tym Warszawskiej Premiery Literackiej – lipiec 2019, od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczno-przyrodnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych dla szkół oraz instytucji kulturalnych. Uczestnicy spotkań biorą w nich udział na zasadzie partnerów, a nie biernych słuchaczy.