Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Festiwal teatru i książki!

Za nami już IV edycja Listopadowych Dni Kultury. Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie to spotkania z teatrem dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych.

Pierwszy spektakl „Baśnie japońskie” odbył się w Bibliotece w Wiązownie. Powstał on na podstawie opowiadania Kazuko Adachi „Szata z żurawich piór”. Przedstawienie oparte na tradycyjnych ludowych baśniach japońskich, z wykorzystaniem japońskiej techniki teatru cieni. Spektakl był typową dla teatru japońskiego konstrukcją narracji i dialogu połączonego bezpośrednio z akcją sceniczną Kolejne spotkanie to występ aktorów z Teatru Igraszka, którzy przedstawili spektakl pt. „Magiczny miód” w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej. Było to przedstawienie opowiadające o poszukiwaniu magicznego miodu, które nie odbyło się bez przygód. Całe przedstawienie obserwowały dzieci, które z zapartym tchem, obserwowały kolejne losy i zmagania bohaterów przedstawienia. Po spektaklu który zakończył się gromkimi brawami, nastąpiły warsztaty lalkarskie. Był to czas do przyjrzenia się i samodzielnego wykonania lalek, z jakich korzystają aktorzy teatralni. Listopadowy wieczór w Woli Karczewskiej był czasem dobrej rozrywki oraz edukacji w miłej atmosferze.

Spotkanie z Plastusiem głównym bohaterem książki Marii Kownackiej zakończyło maraton bajkowy w bibliotece w Duchnowie.Wydarzenia były również świetną okazją do założenia kart czytelniczych oraz wzięcia udziału w programie Instytutu Książki  “Mała Książka Wielki Człowiek”. Staś, który jest uczestnikiem projektu miał okazję uroczyście odebrać “Dyplom Małego Czytelnika”.

Listopadowe bajkowe wieczory  były czasem dobrej rozrywki, edukacji oraz wytchnienia dla rodziców w miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniach wszystkim uczestnikom. Całkowity dochód ze sprzedaży wejściówek został przeznaczony na cel charytatywny – leczenie Hani Giepardy – podopiecznej akcji „Świąteczna radość pomagania”.

Tekst: M.K., D.K.

Foto: M.K., I.B.