Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zakropkowana biblioteka w Gliniance

Bibliotekę w Gliniance odwiedziły sześciolatki z miejscowej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa . Z wielką ciekawością i radością poznawały wypożyczalnię.  Chętnie przechadzały się między regałami słuchając informacji o funkcjach jakie spełnia Biblioteka, jakie rodzaje książek są w niej dostępne, jakie prośby mają książki do czytelników i  jak stać się jej czytelnikiem. Zachęceni do spotkania z książką, dzieci chętnie wysłuchały opowieści o niezwykłej  dziewczynce Vashti, głównej bohaterce książki pt. „Kropka” P.H.Reynoldsa . To dzięki niej i jej kropce wszystko się zaczęło….


Co roku Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony jest 15 września jako święto kreatywności, odwagi i zabawy. Po krótkiej pogadance mali goście, poruszając swoją wyobraźnię i zmysł artystyczny, zaprojektowali kolorowe kropki, którymi później przyozdobiły regały z książkami. Pięknie zakropkowana biblioteka nabrała nowych barw, dzięki czemu stała się jeszcze bardziej ciekawa dla odwiedzających ją czytelników. Na zakończenie dzieci otrzymały  ilustrowane zakładki do książek zawierające zwiastun o nowo powstałej publikacji –  pt. “Baśnią powiązani. W baśni zaczytani” autorstwa Katarzyny Kępińskiej z pięknymi ilustracjami Emilii Bronikowskiej. Na odwrocie zakładki każdy znajdzie informację o godzinach otwarcia bibliotek w Gliniance, Duchnowie i w Wiązownie.

Dzieci otrzymały również informację dla rodziców dotyczącą projektu Instytutu Książki pn. “Mała książka Wielki Człowiek”. Mamy nadzieję, że to zaowocuje rodzinnymi wizytami w bibliotece.

Prezenty- “Wyprawki Czytelnicze” książki i karta “Małego Czytelnika” dla dzieci w wieku 3-6 lat czekają na odbiór w Bibliotece w Wiązownie oraz w filiach w Gliniance i w Duchnowie, a wraz nimi ciekawe spotkania z ich bohaterami.

Tekst: D.B.

Foto: M.B.