Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Książki i pszczoły na Sójce Glinieckiej!

Święto Sójki Glinieckiej 22 września to niebywała okazja do spotkania się i rozmów z czytelnikami w plenerze, na łonie natury.

W nasyconym polskim folklorem miejscu, wokół Izby Regionalnej swoje stoisko z atrakcjami miała Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Dla każdego smakosza (nie tylko sójki), ale i dobrych treści,  była możliwość zakupienia ciekawych książek i zapoznania się z programem “Książka na start”. Wszyscy odwiedzający biblioteczny zakątek mogli otrzymać drobne podarunki i upamiętnić swoją obecność zdjęciem w foto ramce idealnie wpisującą się w tematykę wydarzenia. Atrakcją numer jeden był  ul z liczną rodziną pszczół przywieziony przez Panią Magdalenę Kozerską z Fundacji “Kochajmy pszczoły” i pyszne miody, których już sama nazwa zachęcała do degustacji. Zainteresowanych poznaniem magicznego świata pszczół oraz stworzenia własnoręcznie wykonanej świecy z wosku pszczelego było wielu.  Wszyscy chętni mogli poczuć się jak pszczelarz, przymierzyć jego strój i poznać narzędzia, którymi na co dzień pracuje. Czytelnicze spotkanie wypełniała swą obecnością pani Barbara Gąska ze swą książką dla dzieci.

Wspaniałe spotkania, budujące rozmowy i niezwykły klimat polskiej wsi umocniły przekonanie, że książka może być obecna w każdym miejscu.

Tekst: DB

Foto D.B. i MK