Z Odjazdowymi Bibliotekarzami w Łodzi

14 czerwca 2019 r. kadra Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna wzięła udział w II Ogólnopolskim Zjeździe Odjazdowych Bibliotekarzy. W wydarzeniu wzięli udział bibliotekarze z całej Polski. Akcja powstała w Łodzi w 2010 roku. Od początku koordynuje ją Fundacja Fenomen.

Wydarzenie miało na celu integrację środowiska bibliotekarskiego oraz inspirowanie do kolejnych działań na rzecz środowiska lokalnego.

Podczas spotkania dzieliliśmy się doświadczeniami, inspirowaliśmy do działania, rozmawialiśmy o edukacji dorosłych Body & Mind Academy, jest to podręcznik dla osób pracujących z dorosłymi ale służąca również do ćwiczenia w domu. Na zakończenie spotkania wzięliśmy udział w rajdzie rowerowym. Przejechaliśmy rowerami spod budynki Biblioteki Uniwersyteckiej w Łodzi do Centrum Informacyjno-Bibliotecznego Uniwersytetu Medycznego.
Wydarzenie było okazją, by się poznać i wymienić doświadczeniami.