Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z Anną Czerwińską w Malcanowie

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską!
Sobota, 8 czerwca 2019 godz. 19:00 
Szkoła Podstawowa w Malcanowie

W imieniu organizatorów-mieszkańców Malcanowa serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z najsłynniejszą żyjącą polską himalaistką – Anną Czerwińską. Znakomitą taterniczką, alpinistką i himalaistką, przedstawicielką złotego okresu polskiego himalaizmu, a także propagatorką kobiecego wspinania.
Anna Czerwińska uczestniczyła w wyprawach wspinaczkowych m.in. z Wandą Rutkiewicz, Krystyną Palmowską i Januszem Majerem.


Anna Czerwińska, zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników, jako druga Polka w historii (w 2000 roku) stanęła na szczycie Mount Everestu. W momencie wejścia na Everest była najstarszą kobietą, która stanęła na tym szczycie.W latach 90-tych zdobywała kolejne najwyższe szczyty kontynentów. Wejściem na najwyższy szczyt świata skompletowała Koronę Ziemi jako drugi Polak (po Leszku Cichym).
Polska himalaistka w 2003 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, została również honorowym członkiem Polskiego Związku Alpinizmu. Jest autorką wielu artykułów branżowych oraz kilkunastu książek o tematyce górskiej.
Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego, ul. Mazowiecka 55, Malcanów.
W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu w promocyjnej cenie książek z serii “GórFanka” – Wydawnictwa Annapurna – ze wspomnieniami Pani Anny z górskich wypraw.

Serdecznie zapraszamy!