Tradycje Świąt Wielkanocnych

Święta Wielkanocne to jedno z najpiękniejszych i najbardziej radosnych świąt w kalendarzu. Aby przybliżyć dzieciom tradycje i zwyczaje  tych świąt, w bibliotece w Wiązownie odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Gminnego Przedszkola im. Misia Uszatka.

Dzieci  z  zaciekawieniem  wysłuchały opowiadań z książeczki pt. ”Wielkanocny koszyczek”. Dowiedziały się, dlaczego święcimy i co symbolizują pokarmy w święconce takie jak: baranek, chleb, jajka, sól, pieprz, chrzan, wędliny i ciasta. Zaniesione w Wielką Sobotę do kościoła mają nam zapewnić przez cały rok płodność, obfitość, zdrowie oraz dostatek. Sprawdzianem znajomości symboli świątecznych była zabawa “Zgaduj-zgadula”, z którą  wszyscy świetnie sobie poradzili.

Na zakończenie dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania pt. „Wielkanoc w przedszkolu” oraz  dowiedziały się, co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki.

Spotkanie  zakończyło się  miłym akcentem, życzeniami: Zdrowych i Wesołych Świąt.

Tekst: T.N.