Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Certyfikat za udział w projekcie

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna otrzymała Certyfikat z Instytutu Książki za udział w pilotażowym projekcie dla trzylatków realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Program rozpoczął się we wrześniu 2018 roku, dla dzieci urodzonych w 2015 r. Od stycznia 2019 roku wyprawki czytelnicze  wydawane są dzieciom urodzonym w 2016 roku. Już od września kolejne przedszkolaki będą mogły wziąć udział w projekcie.

Głównym celem akcji jest zachęcanie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który odwiedza bibliotekę, otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajduje się również coś dla rodziców. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko poznaje ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostaje pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.