Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Światowy Dzień Kota w gminie Wiązowna

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota wymyślony przez Włochów w 1990 r., a w Polsce jego obchody rozpoczęto w 2006 r.   W związku z tym świętem zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjno-weterynaryjne w bibliotece w Wiązownie dla uczniów kl. II z miejscowej szkoły podstawowej oraz dla Seniorów  z Dziennego Domu Senior + w Woli Karczewskiej.

Zajęcia poprowadziła edukatorka z kliniki weterynaryjnej “Uprzejmy Łoś” – Anna Budzińska.

Główny celem tego święta   jest  podkreślenie  znaczenia kotów w życiu człowieka. uwrażliwienie ludzi na  ich trudny  los. To miłe zwierzątko jest nieodłącznym  przyjacielem i domownikiem w naszych domach. Kontakt  z nimi jest  szczególnie ważny   dla dzieci, ponieważ uczy ich odpowiedzialności, empatii i systematyczności. Kot jest bohaterem  wielu utworów literackich :  wierszy, opowiadań i powieści.

Zaproszone dzieci aktywnie włączyły się do akcji zbiórki karmy dla kotów ze schroniska w Celestynowie zorganizowanej przez Dzienny Dom Senior + z Woli Karczewskiej.

Na dzisiejszych warsztatach dzieci usłyszały wiele cennych informacji o tych miłych zwierzątkach, a także poznały przywiezionego przez Panią Anię kota o imieniu Dixy.

Na spotkanie przygotowana była wystawka książeczek o kotach oraz zakładki do książek z wizerunkiem kota. Dużo radości sprawiło dzieciom naklejanie oczek i  kocich wąsów, każdy wykonał po dwie zakładki jedną dla siebie drugą zaś dla Seniorów.

Na zakończenie spotkania dzieci  oglądały i wypożyczyły książeczki o kotach.

 

Tekst: T.N., M.K.

Foto:M.K., K.M., A.B.

Spotkanie z uczniami

Warsztaty z Seniorami z Dziennego Domu Senior+ z Woli Karczewskiej