Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Bajkowy Bal Karnawałowy”

“Bajkowy Bal Karnawałowy”  organizowany w bibliotece oraz w świetlicy  w Duchnowie wspólnie z sołectwem Duchnów to już nasza mała tradycja. Karnawałowe popołudnie rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy poprowadzonej przez Piotra i Agnieszkę Michalczyków.

Na bal tłumnie przybyły: Królewny, Czerwony Kapturek, dobra Wiedźma, Syrenka, Kot, Myszka, Królik, Lew, Kosmonauta, Indianka, Cyganka, Messi, Tomek Soyer, Żółw Ninja, Pszczółka, Strażak, Policjant, Spider-men, a nawet Pani Wiosna. Chętni mogli również wziąć udział w konkursach sprawnościowych. Tańcom i zabawom ruchowym przy muzyce i gitarze nie było końca.

Uczestnicy wykonali nawet samodzielnie instrument muzyczny zwany wuwuzelą, który został użyty do wspólnego odśpiewania hymnu karnawałowego:

“Karnawałowa zabawa, karnawałowy bal.

Kto nie bawi się z nami temu będzie żal”

W drugiej części wydarzenia trzylatkom biorącym udział w projekcie Instytutu Książki “Mała książka – wielki człowiek” zostały wręczone “Dyplomy Małego Czytelnika”.

Następnie  odbył się pokaz naukowy, którego głównym bohaterem był ciekły azot.

Eksperymentowaliśmy z jedną z najzimniejszych substancji na ziemi. Tworzyliśmy mały kosmos na ziemi czyli próżnię. Dzieci dowiedziały się w jakiej temperaturze gotuję się woda w próżni, czy można powiększyć w próżni pyszne pianki. Zrobiliśmy też magiczną substancje, która potrafiła zmieniać kolory na żółty, zielony i czerwony. Na koniec wszyscy mieli okazję skosztować bitej śmietany zamienionej w bezę.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę przy organizacji Pani sołtys Duchnowa Hannie Kowalczyk oraz pani Agnieszce Łuniewskiej.

Tekst: M.K.

Foto: Izabela Trzaska

Foto:M.K., M.D.

Ach co to był za bal… Zabawom i konkursom nie było końca!

 

Rozdanie dyplomów i pokaz naukowy!