Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Bajkowe popołudnie w bibliotece w Wiązownie

W ramach projektu grantowego LGD Natura i Kultura  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w bibliotece w Wiązownie odbył się spektakl teatralny „Dziadek do orzechów”

W spektaklu według Ernesta Theodora Amadeusza Hoffmanna z oryginalną muzyką Piotra Czajkowskiego wystąpiły  aktorki  z Teatru Królewskiego z Pałacu w Wilanowie.

Akcja „Dziadka do orzechów” toczy się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale spektakl wystawiany jest również w  ciągu roku, modyfikując nieco treść, tak by opowiadał o historii pewnego prezentu.

Przy pięknej scenografii dworskiego salonu i w nastrojowym klimacie dzieci  z zainteresowaniem słuchały opowieści  o przygodach Klary i jej drewnianego dziadka do orzechów. Oprócz  aktorek Aliny Więckiewicz i Sylwii Majewskiej  ciekawą rolę pełniły lalki – płaskie marionetki, które po zakończonym  spektaklu dzieci mogły same  wykonać  je z papieru. W dniu wydarzenia dzieci miały również okazję nauczyć się dworskich manier.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie i  gratulujemy całemu zespołowi projektowemu za wspaniały pomysł na wolny czas.

Tekst: T.N.

foto: M.K.

 

Druga część spotkania warsztaty taneczne oraz zajęcia teatralno-plastyczne