Świąteczne Plastykowanie – warsztaty decoupage w Duchnowie

Tradycją w naszych bibliotekach jest organizowanie warsztatów świątecznych , podczas których uczestnicy mogą przygotowywać proste, ale bardzo efektywne ozdoby.

Nasz cykl przedświątecznych wydarzeń rozpoczęliśmy od spotkania w bibliotece w Duchnowie.

Uczestnicy dowiedzieli się jak w prosty sposób można ozdabiać różne przedmioty „metodą serwetkową” i jak je zabezpieczyć.

W ruch poszły świąteczne serwetki, nożyczki, pędzle, kleje, farby, werniks, brokat, a przede wszystkim zgrabne palce i wyobraźnia. Uczestnicy zdobili dekoracje na choinkę wykonane ze sklejki: gwiazdki, serduszka, jabłuszka, choinki, dzwonki, a także zakładki do książek i deseczki. Praca szła sprawnie, czas mijał szybko przy  dźwiękach świątecznych piosenek.

Powstały piękne przedmioty, które będą wspaniałym upominkiem, udekorują niejedną choinkę lub spoczną między kartami książek.

Dzisiejsze odwiedziny w bibliotece były również świetną okazją do włączenia się w akcję promującą czytelnictwo “Wypożycz sobie prezent na święta”.

Dziękujemy uczestnikom za to pierwsze, pachnące już świętami popołudnie!

Tekst: M. D.

Foto: A. I., M.D.