Poznajemy bibliotekę!

Dziś do biblioteki przybyli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance na lekcję biblioteczną. Dzieci zostały zaproszone w podróż po krainie bajek i baśni. Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Śnieżka, Jaś i Małgosia to tylko niektórzy bohaterowie ulubionych bajek, którzy towarzyszyli uczniom w wędrówce po czarodziejskim wnętrzu biblioteki.

Celem wizyty było zapoznanie się z biblioteką oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych, zapoznanie czytelników z zasadami korzystania z biblioteki, przygotowanie do samodzielnego wyboru książki oraz wdrażanie do dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek. Młodzi czytelnicy poznali pojęcia takie jak: biblioteka, bibliotekarz, karta biblioteczna.

Dzieci chętnie rozwiązały krzyżówkę, której bohaterem była KSIĄŻKA.

Młodzi czytelnicy z uwagą wysłuchali fragmentu baśni Hansa Christiana Andersena pt. “Brzydkie Kaczątko”, które to należy do kanonu lektur II klasy.