Święto Sójki Glinieckiej

Dzisiejsze Święto Sójki Glinieckiej organizowane przez Członków Stowarzyszenia Tradycji i Kultury Ludowej Wawrzynioki zgromadziło wielu fanów ludowych tradycji. W tym roku wydarzenie było połączone z 10-leciem Stowarzyszenia kultywującego ludowe zwyczaje w Gminie Wiązowna.

Korzystając z zaproszenia Organizatorów, promowaliśmy dziś czytelnictwo w klimacie ludowym. Dla uczestników dzisiejszego wydarzenia przygotowaliśmy wystawę książek z działu “Regionalia” oraz książki o pociągach dla małych i dużych z możliwością wypożyczenia, z czego wiele osób skorzystało.

Dobierając literaturę na dzisiejszą wystawę  nawiązaliśmy tematycznie do propozycji animacji kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stacji Muzeum.

Podczas pikniku Stacja Muzeum prezentowała wystawę organizowaną w ramach projektu „Wagon kultury”.

Duża frekwencja na dzisiejszym wydarzeniu przyczyniła się również do zwiększenia liczby czytelników naszej biblioteki. Mieliśmy również przyjemność rozdać kilka kart w ramach projektu “Mała książka – wielki człowiek”.

Szczegóły programu pod linkiem https://bibliotekawiazowna.pl/2018/09/mala-ksiazka-wielki-czlowiek/

Tekst:M.K.

Foto: M.B., M.K.