Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Koziołek Niematołek w Gliniance

Biblioteka w Gliniance gościła artystów z Zespołu “KOP” z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl pt. “Koziołek Niematołek”

Koziołek nie potrafił mówić, porozumiewał się z otoczeniem dźwiękami i gestami narażając się na niezrozumienie i śmieszność. Jego przyjaciółka Sowa postanawiła wraz z dziećmi nauczyć go mówić.

Zaczęli od wypowiadania zdań, następnie pokazali jak ważne dla zrozumienia słów jest prawidłowe akcentowanie poszczególnych wyrazów. W związku z tym pojawiła się potrzeba poznania nowych słów, a co za tym idzie, używania słownika jako źródła wiedzy o tym, co każde słowo znaczy.

Na zakończenie Sowa uświadomiła Koziołkowi i widzom, że oprócz tego co się mówi ważne jest też to jak się mówi, a więc potrzebne jest ćwiczenie dykcji. Po wszystkim Koziołek zyskał miano Super Koziołka i zaprosił dzieci do wspólnego ćwiczenia prawidłowej wymowy.

Było to przedstawienie muzyczne, z dużą dozą humoru, w którym dzieci miały wiele okazji do interakcji i zabawy.

Wydarzenie w bibliotece było świetną okazją do założenia kart nowym czytelnikom oraz kolejnych wypożyczeń, stanowi również świetną formę promocji czytelnictwa.