Pan Twardowski w Wiązownie!

Spektakle teatralne to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale również kształtowanie ich wrażliwości i wyobraźni. Poprzez ich interaktywny charakter widzowie są aktywnymi uczestnikami fabuły. W dniu dzisiejszym możliwość wcielenia się w bohaterów legendy o “Panu Twardowskim” mieli uczestnicy akcji “Wakacje blisko domu”.

Aktorzy z teatru Krak -Art z Krakowa brawurowo zaprezentowali nam spektakl przygotowany na podstawie popularnej legendy o żyjącym w XVI wieku polskim szlachcicu, Janie Twardowskim.

Większość widzów  nie znała tej legendy, ale nasi goście wyjątkowymi starodawnymi kostiumami i rekwizytami, takimi jak kontusz czy szabla, przybliżyli wszystkim czasy szlacheckie. Dużą rolę odegrała również muzyka, przy której  zatańczyliśmy Krakowiaka.

Na zakończenie dzieci obiecały, że sięgną do książek, żeby poznać nowe legendy, których dużo jest w naszych bibliotekach.

Tekst:M.K.

Foto:M.B., M.D.